Blog Image

Vijfde leerjaar - De Grote Boomgaard

KLASBLOG

Op de website ( basisschoolkuurne.be) kan je alles vinden omtrent De Boomgaardschool te Kuurne.
Per klasje hebben wij echter ook onze eigen blog waar we allerhande nieuwtjes en weetjes zullen posten die we aan de buitenwereld te vertellen hebben.
Kom hier alvast af en toe eens een kijkje nemen om zo op de hoogte te blijven van wat er reilt en zeilt in het 5de leejaar.

Leesplezier

Uncategorized Posted on 29 januari 2026 17:29

Deze week brachten alle kinderen een korte presentatie over een boek uit de bibliotheek dat zij recent gelezen hadden. De manier waarop mochten ze kiezen: sommigen maakten een fotopresentatie, iemand las een stukje voor uit een verhalenboek, anderen vertelden wat hen vooral had aangesproken in het boek. Zo proberen we elkaar te motiveren om verschillende boekgenres te ontdekken.

In de lessen wereldoriëntatie verkenden we onze wereldbol en de ruimte. We leerden onder andere hoe de aarde rond zichzelf draait in iets minder dan een dag en tegelijkertijd rond de zon draait in 365 dagen. Zo ontstaan dag en nacht en de seizoenen. Ondertussen draait de maan ook in 28 dagen rond de aardbol. We leerden over platentektoniek en het ontstaan van bergen, vulkanen en aardbevingen door de constante beweging van die aardplaten. In de laatste les leerden we de andere planeten kennen, daarover volgt morgen nog een muzische opdracht.



Défilé de mode!

Uncategorized Posted on 22 januari 2026 16:40

Vandaag was het tijd voor de grote modeshow van L5 in de Franse les. De kinderen lieten zich van hun mooiste kant zien op onze catwalk terwijl de klasgenoten hun outfit voorstelden in het Frans. We oefenden de woordenschat rond kleren en kleuren en vooral ook het gebruik van de juiste lidwoorden.

Vorige week vrijdag doken we tijdens de beeldles in het werk van Banksy. Met heel wat verschillende materialen zoals potlood, waterverf, kleurkrijtjes en houtskool gingen we in dezelfde stijl aan het werk.

Deze week kregen we ook de laatste sessie van Checkwise Junior, die we afsloten met een mooie complimentjesenveloppe voor elke leerling.



Checkwise junior

Uncategorized Posted on 15 januari 2026 16:58

Meester Thomas en heel wat kinderen uit het 5de en 6de waren deze week ziek. Griep, koorts, gesnotter en gehoest… Hopelijk is iedereen volgende week weer helemaal topfit. Toch hebben we deze week niet stilgezeten en werkten we samen of per klas verder aan taal, wiskunde, WO en Frans.

In de lessen WO keerden we zover mogelijk terug in de tijd tot de Big Bang. We bekeken de evolutie doorheen miljoenen jaren van de eerste bacteriën in het water, tot vissen, amfibieën, reptielen, vogels en zoogdieren. We onderzochten de evolutie van sommige mensapen tot wie we nu zijn. Hoe leefden die eerste mensen? Wat aten ze? Hoe woonden ze? Welke kleren droegen ze? Wat waren de eerste belangrijke uitvindingen? Welke gebruiksvoorwerpen en welke kunst maakten ze? Bij dit thema zullen de leerlingen ook zelfstandig de mindmaps maken die handig zijn bij het studeren. Uiteraard zullen we die samen verbeteren en aanvullen.

Woensdag startte in het 5de leerjaar ook het project ‘Checkwise junior’ door het CLB, een preventief psycho-educatief programma rond ‘sociale media’ en ‘zelfbeeld’. Door hen te informeren, educeren en samen met hen (op een speelse manier) na te denken over deze thema’s, willen we het risico op moeilijkheden of zorgen in de toekomst zoveel mogelijk verkleinen. De eerste voormiddag was alvast heel fijn en leerzaam, op vrijdag komt het vervolg eraan.



Start van een nieuw jaar

Uncategorized Posted on 8 januari 2026 18:17

Eerst en vooral wens ik jullie allemaal een gezond, gezellig en warm 2026 toe!

Deze week zijn we, tussen alle sneeuwpret door, meteen volop aan het werk gegaan: een nieuw thema over reclame, slogans, product placement, influencers… En daaraan gekoppeld een muzische opdracht: de kinderen maken een eigen reclamespot of reclameposter rond een zelfgekozen product waarvoor ze ook een merknaam en een slogan bedenken.

In de Franse les oefenden we de vervoeging van werkwoorden op -er en wordt de ‘défilé de mode’ van het 5de leerjaar voorbereid, die staat volgende week op het programma. We herhaalden in de wiskundeles natuurlijke getallen tot 100 000 en kommagetallen tot op 0,01.

Volgende week start het project ‘Checkwise junior’, waarin we samen met het CLB inzetten op het versterken van de leerlingen in het gebruik van social media. Daarover meer in de volgende blog.